sinopolitico

Polska megalomania: czy jesteśmy naprawdę tak chorzy?

In poland on September 26, 2012 at 5:32 pm

Kolejne doniesienie na temat polskiego udziału w haniebnych poczynaniach naszych “wielkich braci”. Rzeczpospolita opublikowała dziś, 26.09.2012, artykuł zatytułowany “Polskie drony nad Afganistanem” (1). W głowie się nie mieści taka bzdura.

Odkąd Polska posiada technologię potrzebną do budowy trutni, albo nawet jakąkolwiek inną własną technologię, z którą da się ludziom spojrzeć w oczy? Chyba powinnam zacząć pisać Technologia dużą literą, bo tak jej w kraju brak, że nabieram dla tego terminu coraz więcej szacunku.

Trutnie Orbiter, o których mowa w artykule Rz, schodzą z linii produkcyjnych terrorystycznego Izraela, a nie terrorystycznej Polski. W artykule jednak nie ma żadnej o tym wzmianki. Czy zatem dziennikarz Rz starał się celowo wprowadzić czytelnika w błąd czy też nie wiedział, że nie są one produkowane w Polsce? Kiedy nie wiem dokładnie o co chodzi w danej sytuacji, stawiam sobie zawsze logiczne warianty wydarzeń z ich wyjaśnieniami. W pierwszym przypadku zatem musiałoby to być oznaką niemoralności dziennikarza, w drugim przypadku jego posada w Rz należy się komuś innemu.

Osobiście optuję za pierwszą wersją, ponieważ nie jest to już pierwszy raz, kiedy czytam artykuł na temat “polskiego zaawansowania technologicznego”. Najfajniejszy artykuł jaki do tej pory udało mi się przeczytać, był o wizycie Radosława Sikorskiego i polskich biznesmenów w Mjanmie. Padło tam hasło, że “Polska jest światową potęgą w przemyśle jachtowym”. A do Mjanmy będzie sprzedawać łodzie rybackie i pontony. (2)

Powracając do wątku, istnieje wprawdzie polska firma zajmująca się produkcją trutni, WB Electronics. Jednak z jakiegoś powodu rząd Polski zdaje się nie ufać jej na tyle, by zakupować od niej BSR-y, woli te zagranicznej produkcji. Ale wielu dziennikarzom to nie przechodzi przez gardło. Polak lepiej się czuje, jeśli wmówi sobie swoją wyższość, przez to zamazując na jakiś czas niedowierzanie: nie jesteśmy naj, naj naj? A przecież wielcy bracia są naj. A my jesteśmy ich aliantami. I dlatego my też jesteśmy naj. Tak jak wirus przenosi się z jednego organizmu na drugi, z którym miał styczność. Polska zaraża się po prostu technologiczną wyższością.

Artykuł Rz wygląda dokładnie tak samo, jak inne artykuły dotyczące polskiej współinwazji na Afganistan w mediach nurtu głównego. Czy jesteśmy naprawdę tak chorzy, by nie mieć krzty wstydu, że te “polskie drony” zabijają ludność (głównie cywilną) Afganistanu? Hańba dla polskiego narodu. Hańba dla każdego najeźdźcy Afganistanu.

źródła:

(1) http://www.rp.pl/artykul/10,936858-Polskie-drony-nad-Afganistanem.html
(2) http://wyborcza.pl/1,75477,11691375,Sikorski_w_Birmie__Nie_chcemy_pouczac__tylko_dawac.html

  1. … [Trackback]…

    […] Read More here: kontraperspektywy.wordpress.com/2012/09/26/polska-megalomania-czy-jestesmy-naprawde-tak-chorzy/ […]…

  2. … [Trackback]…

    […] Read More Infos here: kontraperspektywy.wordpress.com/2012/09/26/polska-megalomania-czy-jestesmy-naprawde-tak-chorzy/ […]…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: